Ülemaailmne Spiromeetria Päev 2012

Ülemaailmne Spiromeetria Päev 2012

  Juuni 2012 on määratud  rahvusvaliseks spiromeetria kuuks. Rahvusvahelise spiromeetria kuu eesmärgiks on tõsta inimeste teadlikkust kopsude tervisest ja haigustest. Selleks propageeritakse lihtsat kopsufunktsiooni testi- spirograafiat. Spiromeetriaga seotud üritusi peetakse üle kogu maailma ning kopsuteste tehakse professionaalsete meditsiinitöötajate poolt kõigile soovijatele. Rahvusvaheline spiromeetria päev 2012 toimub Olümpiamängude aastal, seega keskendub tänavune aktsioon spordile ja kopsudele.

 MTÜ Eesti Kopsuliit tähistab seda päeva Tallinnas Pirita mereäärse terviseraja ääres 26 juunil kell 16.00-19.00. MTÜ Eesti Kopsuliit on kopsuhaigusi põdevate inimeste esindusorganisatsioon ning üheks liidu eesmärgiks on jagada teavet kopsuhaiguste kohta haigetele inimestele ja ka nende sugulastele ja tuttavatele.

 

Pirita terviseraja äärde püstitatakse telk, kus huvilistel oleks võimalus oma kopse testida, saada informatsiooni erinevate kopsuhaiguste kohta, vestelda põgusalt arstiga ja saada suitsetamisest loobumise nõustamist. Ürituse jooksul jagatakse külastajatele infovoldikuid kopsuhaigustest ja infomaterjale selle kohta, kuidas saab suitsetamisest loobuda. Lisaks jagab telgis informatsiooni ka füsioterapeut kehalise aktiivsuse tähtsuse kohta ja näitab huvilistele mõningaid häid nippe, kuidas saab kopsuhaigusega inimene parandada oma elukvaliteeti mõõduka sportliku tegevusega ning näitab ette ka ravivõimlemise harjutusi, mis aitavad leevendada õhupuudust ja ennetada kopsuhaiguste teket.

 

Üritus on tasuta ja vaba sissepääsuga.

Ühine tervete kopsude võidujooksuga ja tule 26.juunil Pirita terviserajale!

 

 

 

Olulised teated

Reedel, 5. jaanuaril 2018 kell 11 toimub Eesti Kopsuliidu liikmete ühine ekskursioon Tervishoiumuuseumisse Tallinnas. Registreerumine Maie Vassari juures (telefon 5837 6864 või e-mail maievassar001@hot.ee) NB! Kohtade arv on piiratud! *******************************************************

Uudised / üritused


    Avaleht         Organisatsioonist         Haigused         Ravi         Suitsetad?         Kasulik         Kontakt    
© 2018 Eesti Kopsuliit. Kõik õigused kaitstud.