EKL aastal 2007

Eesti Kopsuliidu 2007.a. tegevusaruanne

Eesti Kopsuliit tegeleb kopsuhaigetele informatsiooni andmisega, kuidas hoiduda kopsuhaigustest, haiguste ravimisega ja rehabilitatsiooniga.

Loengute eesmärgiks on õpetada patsiente oma seisundit hindama, vastavalt sellele käituma ning säilitama oma aktiivset elu. Patsientide kaudu kaasatakse programmi ka tema pereliikmed, sest kroonilistele haigetele on oluline mõistva ja abivalmi kodu olemasolu, kellele ta saaks toetuda.

Poolteise aasta jooksul on tegeletud ka ravivõimlemisega. On antud välja vastav brošüür ja ravivõimlemise seansid toimuvad kord nädalas. See õpetab patsiente õigesti hingama, aitab sellega  kopsuhaigetel inimestel parandada enesetunnet ja tõsta nende toimetulekut igapäevaelus vajalike tegevustega.

Käesoleval ajal on Eesti Kopsuliidus liikmeid 95 ja  toetajaliikmeid 4 ravimifirmat. 

Majandusraha on kasutatud järgmiste Eesti Kopsuliidu teabepäevade läbiviimiseks:

13. jaanuar –  loeng „Maatriks ravi“. Lektor Toivo Kirsipuu

03. veebruar – loeng  „Vähihaigete koduhooldus“        Lektor  Linda Mägi.

03. märts –      Loeng „Taastusravi“.    Lektor Varje-Riin Tuulik Leisi.

14. aprill  -     Loeng „Ravimid ja ravimeetodid“  lektor Karin Otter

19. mai    -    Ekskursioon „Eesti kirikud, mõisad ja mälestusmärgid Raplast Viljandini.

Septembris ilmus brožüür „Astma“ . Brožüür annab ülevaate astma sümptomite, ravi ja uuemate ravimite kohta. Trükkimist rahastasid 4 sponsorfirmat: Astra Zeneca, Novartis, Merck Sharp & Dohme ja GlaxüSmithKline.

6.oktoober – Loeng. Lektor Maria Meresaar loodustoodete firmast „Vision“ International people Group rääkis seal müügil olevatest loodus- ja kosmeetika toodetest.

3. november. Loeng. Lektor Ingrid Tähismaa tutvustas ajakirja „Kroonika“. ja rääkis oma tööst ja tegemistest.

Projektide seis:  „Kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse põdeja meelespea“ II ja III osa  (projekt 1 ja 2) kordustrükid ilmusid aprillis.

KOK-i meelespea III osa on tõlgitud vene keelde (projekt 3)

Võimlemisring tegutseb, nimekirjas17-18 inimest, kohal käib 10-15 inimest, kohalkäimine oleneb sageli ilmast ja tervise probleemidest. Eelarve ülejääk tekkis sellest, et II poolaastal oli saali üür poole odavam kui I poolaastal Magdalena haiglas, mille järgi oli eelarve tehtud..

Rahvusvahelise allergia- ja astmapäeva tähistamine Tammsaare pargis  toimus 5. juunil. Allergia ja astmaarstid vastasid küsimustele ja andsid meditsiinialast nõu. Rohkesti oli külastajatel küsimusi allergia, aga ka suitsetamisest loobumise võimaluste kohta.

Jaotati vastavat kirjandust.

Külastajatel määrati kopsufunktsioone (spiromeetria, PEF-meetria).

17. novembril tähistati rahvusvahelist KOK-i päeva Rahvusraamatukogus. Lektorid Helle-Mai Loit, Jüri Kaik, Irina Kobin ja Vahur Hollo  kõnelesid kuulajaskonnale kuidas paremini toime tulla oma haigusega ja stressiga haigestumise korral, lõõgastavast hingamisest, südame seisundist kopsuhaiguste korral ja tuberkuloosi levikust Eestis. Medõde Lea Laht tegi külastajatele spirograafiat. Selle läbiviimiseks puuduva summa 25 000 krooni saadi Sotsiaalministeeriumist. Oma osalus 5 320 krooni.

15. detsembril tähistas Eesti Kopsuliit oma 15-aastapäeva. Anti välja ajaleht „Eesti Kopsuliit“.

Majanduskuludest oli planeeritud Kopsuliidule arvuti ost, aga kuna Teaduse Arengu Instituudis käib juba kolmandat aastat remont (kus aadressil on Kopsuliit registreeritud), mille tõttu puudub Kopsuliidul oma ruum ja laud ning pole võimalik arvutit kuhugi panna. Kogu Kopsuliidu vara ja dokumendid on ühes laoruumis riiulil ja kastides.

Palume selleks  planeeritud summa jätta 2008 aasta eelarvesse.

 

Olga Sumbajeva

Eesti Kopsuliidu juhatuse liige.                                    

9. jaanuar 2008 a.                                                                               

Olulised teated

Reedel, 5. jaanuaril 2018 kell 11 toimub Eesti Kopsuliidu liikmete ühine ekskursioon Tervishoiumuuseumisse Tallinnas. Registreerumine Maie Vassari juures (telefon 5837 6864 või e-mail maievassar001@hot.ee) NB! Kohtade arv on piiratud! *******************************************************

Uudised / üritused


    Avaleht         Organisatsioonist         Haigused         Ravi         Suitsetad?         Kasulik         Kontakt    
© 2018 Eesti Kopsuliit. Kõik õigused kaitstud.