Perearsti nõuandetelefon 1220


PEREARSTI NÕUANNE 1220 on üleriigiline ööpäevane meditsiinilise nõustamise telefon.

PEREARSTI NÕUANDETELEFON on osa üldisest Eesti tervishoiusüsteemist ja mõeldud kõigile Eesti inimestele esmase konsultatsiooni andmiseks inimese tervist puudutavates küsimustes.

on osa üldisest Eesti tervishoiusüsteemist ja mõeldud kõigile Eesti inimestele esmase konsultatsiooni andmiseks inimese tervist puudutavates küsimustes.

Perearsti nõuandetelefon on ellu kutsutud selleks, et lihtsustada nõu ja abi saamist perearstilt ka sellel ajal kui teie enda perearst ei ole kättesaadav või kui te arvate, et teie terviseprobleem ei vaja perearsti poole pöördumist.

Kahtlemata vajavad paljud terviseprobleemid siiski arsti pilku - telefon Perearsti nõuanne 1220 - aitab teil analüüsida oma tervise seisukorra kriitilisust ja annab tegutsemisjuhised esmaseks abiks, lihtsamate olukordade puhul ka koduseks raviks. Tõsisemate terviseprobleemide korral informeeritakse helistajat siiski vajadusest registreerida oma  perearsti vastuvõtule, pöörduda haigla valvetuppa või suunatakse kriitiline kõne kohe edasi kiirabisse.

Perearsti nõuanne 1220 on kindlasti heaks abiliseks ka lasteasutustele - kui tervishoiutöötajat ei ole kohal, saab lapse terviseprobleemi korral küsida esmast arvamust nõuandetelefonil vastava nõustaja käest.

PEREARSTI NÕUANNE 1220 annab teile nõu eesti ja vene keeles, ka siis, kui teie perearst ei ole kättesaadav.

PEREARSTI NÕUANNE 1220 telefonilt saab nõu lihtsamate terviseprobleemide korral, juhiseid esmaseks abiks ning vajadusel ka infot tervishoiu korraldust puudutavates küsimustes.
 
PEREARSTI NÕUANDETELEFONIL 1220 helistamisel ei tuvastata helistaja isikut ja see teenus on kättesaadav ka ravikindlustuseta inimestele.
 
Välismaal olles saate PEREARSTI NÕUANDETELEFONILE helistada kui valite +372 634 6630.

Olulised teated

Seoses Eesti Vabariigi valitsuse poolt välja kuulutatud eriolukorraga tuleb Eesti Kopsuliidu võimlemises ja teabepäevades 1.maini paus. Ürituste uuesti toimumise algusest anname jooksvalt uue info. *********************************

Uudised / üritused


    Avaleht         Organisatsioonist         Haigused         Ravi         Suitsetad?         Kasulik         Kontakt    
© 2020 Eesti Kopsuliit. Kõik õigused kaitstud.