Terved kopsud

Sissehingamisel läbi nina või suu satub õhk hingetorusse (trahhea), mis rindkere sees jaguneb kaheks peabronhiks, üks hargneb paremasse ja teine vasakusse kopsu. Kumbki peabronh jaguneb edasi üha peenemateks harudeks puuokste sarnaselt. Kõige peenemad hingamisteed lõpevad väikestes õhukottides (alveoolid). Organismile vajalik hapnik imendub verre just alveoolidest. Samas antakse tagasi organismis moodustunud süsihappegaas, mis eemaldub organismist väljahingamisel.


Terved bronhid kujutavad endast õhukeseseinalist toru, mille sisepinda katab õhukene limaskest, väljaspool tugevam lihaskest. Kui inimene köhib või aevastab, tõmbuvad need lihased kokku ning see soodustab lima eraldumist bronhidest.



Lima moodustub bronhi limaskestas ning selle ülesanne on aidata sissehingatud tolmu või muid võõrkehi eemaldada kopsudest ja kaitsta hingamisteid bakterite ja infektsioonide poolt põhjustatud infektsioonide eest.

Olulised teated

UUS! TEABEPÄEV 18.10.2024 kell 12.00 Nordic Hotel Forumi kaminasaalis. Esineb dr. KAI SAKS, kardioloog ja geriaater, teemal Rahulolu võtmed vanemas eas. Registreerimine tel. 5837 6864.


    Avaleht         Organisatsioonist         Haigused         Ravi         Suitsetad?         Kasulik         Kontakt    
© 2024 Eesti Kopsuliit. Kõik õigused kaitstud.