KOKi ravi

Kuna KOK on suurel määral pöördumatu ja süvenev haigus, peaks ravi olema suunatud lisaks hingamise parandamisele ka elukvaliteedi tõstmisele. Olulised on terved eluviisid, sealhulgas regulaarne füüsiline koormus ning suitsetamisest loobumine.

Toetav ravi: õige hingamistehnika, lihastreeningud, toitumise reguleerimine (üle- ja alakaal raskendavad KOK-i kulgu), psühhoteraapia ning koolitus (ravimite õige kasutamine).

Tablettravi eesmärgiks on bronhide laiendamine, põletiku vähendamine ning röga väljaköhimise kergendamine.

KOK-i ravis kasutatakse bronhe laiendavaid ravimeid, glükokortikosteroide, antibiootikume (ägeda infektsiooni esinemisel) ja rögalahtisteid.

Pikaajaline hapnikravi on näidustatud juba maksimaalset tablettravi saavatel haigetel, kelle seisund seda nõuab.

KOK-i ärahoidmiseks või kopsufunktsiooni süveneva nõrgenemise peatamiseks on kahjuks vähe võimalusi. Peamiseks preventiivseks abinõuks on suitsetamise lõpetamine.

Haiguse ennetamine

Suitsetamise lõpetamine

• Õhu saastatuse vähendamine

• kopsupõletiku ennetamine ja vaktsineerimine gripi vastu

• Vajadusel südame töö toetamine.

Olulised teated

Järgmine Kopsuliidu teabepäev toimub 7.märtsil kell 12:00 huviklubis Raavis (Raua tn 1). Meile tuleb esinema Põhja-Eesti Regionaalhaigla sotsiaaltöötaja Kerda Prass teemal puude ja töövõimetuse taotlemine/tuvastamine, erinevad sotsiaaltoetused ja abivahendid. *********************************

Uudised / üritused


    Avaleht         Organisatsioonist         Haigused         Ravi         Suitsetad?         Kasulik         Kontakt    
© 2020 Eesti Kopsuliit. Kõik õigused kaitstud.